Dobór odpowiedniego rozmiaru butów snowboardowych?

buty snowboardowe męskiePodobnie, jak z tradycyjnymi butami, buty snowboardowe męskie czy damskie powinny mieć odpowiedni rozmiar. Cóż… Bez tego ani rusz. Zwłaszcza na stoku. Tutaj nie tylko przy złym doborze obuwia możemy być narażeni na niechciane odciski i pęcherze. Przez źle dobrane buty snowboardowe możemy doprowadzić do poważnej kontuzji czy wypadku. A tego, przecież chcielibyśmy uniknąć. Zatem zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i dobierzmy te właściwe.

Zanim przymierzymy but, warto sprawdzić tabelę, w której producent informuje o długości jego wkładki wewnętrznej. To zdecydowanie ułatwi zakup odpowiedniej pary zwłaszcza, gdy zakupu dokonujemy drogą internetową.

Aby dobrać właściwy rozmiar do swojej stopy, zmierz centymetrem jej długość. Rozmiar prawej stopy od lewej może się nieznacznie różnić. Jeśli długość Twoich stóp odrobinę się różni, wybierz rozmiar, który będzie odpowiedni dla tej dłuższej.

Do otrzymanego wyniku dodaj zawsze 0.5 cm i sprawdź w tabeli. Rozmiar, który wybierzesz w taki sposób najprawdopodobniej będzie poprawny. Gdy masz szansę przymierzyć buty, sprawdź, czy po założeniu skarpety snowboardowej odległość najdłuższego palca od czubka buta nie będzie krótsza, jak 0.5 cm. Przyłóż palec do końca buta i naciśnij, jeśli pod spodem wyczuwasz palec but może być odrobinę za mały.

Więcej na temat butów snowboardowych męskich i damskich dowiesz się na stronie http://supersklep.pl/buty-snowboardowe/meskie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *